Trójfazowe z obcym chłodzeniem

Obudowa
Do rozmiaru 132, korpusy silników wykonane są z lekkiego stopu aluminiowego, bezpośrednio połączone płytkami (pakietami) układu magnetycznego stojana.
Dla rozmiarów 160 do 355 obudowy i tarcze są zrobione z lanego żelaza z domieszkami stopów tworząc jedną całość.

Wirnik i wałek zdawczy
Wszystkie silniki mają aluminiowe podwójne „klatki” wirnika . Wirnik jest dynamicznie wyważony, a stopień wibracji odpowiada wartości „N”. Na specjalne zamówienie, możemy zaopatrzyć silniki w stopień wibracji równy wartości “R” albo wyżej. Wibracja jest mierzona według międzynarodowego standardu ISO2373.
Wałek zdawczy wykonany jest ze stali C40 dla całej gamy wielkości mechanicznych.

Puszka przyłączeniowa
Puszka przyłączeniowa w silnikach wielkości mechanicznej 56 do 180 jest ulokowana w górnej części korpusu silnika, a otwory na wprowadzenie kabli zasilających mogą być skierowane w różnych kierunkach. Przy silnikach od wielkości mechanicznej 200 do 355 puszka przyłączeniowa jest zwykle ustawiana po prawej stronie obudowy silnika i może być obrócona do 4 pozycji co 90°. Wszystkie silniki wyposażone są w 6-cio kostkę zaciskową przyłączeniową.

Ułożyskowanie
Silniki Vemat od rozmiaru 56 do 180 są wyposażone w bezobsługowe łożysko kulkowe. Natomiast od rozmiaru 200 do 355 są wyposażone w łożyska otwarte ze smarownicami.

Stopień ochrony (IP)

Wybór odpowiedniego stopnia ochrony jest koniecznym warunkiem wpływającym na żywotność oraz właściwą pracę silnika. Zależy od przeznaczenia oraz otoczenia pracy silnika.
Stopnie ochrony określone przez normę IEC 34-5 są wyszczególnione przez charakterystyczny symbol „IP” (międzynarodowa ochrona). Opis składa się z 3 cyfr:
– Pierwsza cyfra wskazuje ochronę przeciw przypadkowemu kontaktowi z obcymi przedmiotami.
– Druga cyfra wyszczególnia ochronę przeciw płynom.
– Trzecia cyfra definiuje ochronę mechaniczną.
Wszystkie silniki standardowo zbudowane są z IP 55.

Zastosowanie
Standardowe silniki trójfazowe z dodatkowym niezależnym układem chłodzenia, pozwalającym na współpracę z przemiennikami częstotliwości.